
Час непомітно пролетів і тепер ваш малюк вже готується до школи. Хвилюючі моменти чекають кожного з батьків, адже малюк вже майбутній першокласник. Батьки починають відвідувати магазини і шкільні ярмарки, скуповуючи все, що може знадобитися їх чаду в школі. Так справа доходить і до покупки рюкзака. Здавалося б, що складного у виборі цього аксесуара, але варто заглибитися в це питання і починаєш розуміти, що від правильно підібраного рюкзака, залежить не тільки комфорт дитини, але і здоров’я.
Як вибрати рюкзак для першокласника
Отже, перше, з чим стикаються батьки першокласника, як купити шкільний рюкзак, а саме вибір між ранцем, рюкзаком і портфелем. Для початку потрібно зрозуміти, чим вони один від одного відрізняються. Розглянемо кожен з них детальніше:
1. Ранець, цей вид сумки найбільше підходить для дітей, які навчаються в молодших класах. Перевага рюкзака полягає в тому, що він має щільний і твердий корпус, тобто, якщо ранець впаде на тверде покриття, то з вмістом нічого не трапиться, а також стінки ранця зазвичай виконані з такого матеріалу, який захистить весь вміст від промокання під час дощу. Підручники і зошити легко поміщаються в просторий ранець і завдяки щільним стінкам і перегородкам, підручники не помнуться. Також варто відзначити і те, що щільні стінки ранця, рівномірно розподіляють всю тяжкість по хребту дитини, а це значить, що буде попереджено розвиток такої хвороби, як сколіоз.
2. Рюкзак. Цей вид шкільної сумки є улюбленим для учнів старших класів. Рюкзак має щільну спинку, але не має жорстких перегородок, що надає йому сучасний і стильний вигляд. Такими якостями володіють рюкзаки Kite. Діти старшого віку більш акуратні, ніж першокласники і можна не турбуватися про те, що шкільна сумка буде часто падати, а вміст рюкзака, в разі падіння, може бути пошкоджено.
3. Портфель. Даний вид шкільних сумок не користується популярністю в сучасному світі. При досить великому виборі шкільних сумок, можна з легкістю знайти більш зручний варіант, ніж цей аксесуар. Відмінною особливістю портфеля і, в той же час, недоліком, є те, що його потрібно носити в руці. Тобто портфель не надягається на спину, не розподіляє вагу рівномірно по хребту, а вся тяжкість сумки іде на ту сторону, з якої дитина буде нести її, а це може несприятливо позначитися на здоров’ї школяра.
Виходячи з вищесказаного можна зробити висновки, що:
- Шкільна сумка повинна бути з твердою підставою і з твердою задньою стінкою, це розподіляє вагу рівномірно і полегшує навантаження на спину і хребет;
- тканина повинна бути щільною і непромокаючою, щоб захистити вміст сумки від попадання вологи в дощову погоду і снігу взимку;
- визначаючись з розміром, буде правильним приміряти сумку на дитину, з огляду на те, що верхній край не повинен упиратися в потилицю, а нижній тиснути на поперек;
- вага порожнього рюкзака не повинна перевищувати 1 кілограм, в іншому випадку, коли в сумку будуть складені підручники та інші приналежності, навантаження на незміцнілий хребет дитини може бути небезпечним.