19 Фев 2015, 972 дня назад

Вибір методів навчання математики

Вибір методів навчання математики

Методинавчанняповинні так гармонійнопоєднуватисяміж собою, щоб оптимально досягаласяєдністьміж словом, практичнимвиконанням ( дією) та наочністю. Це є основною умовоюефективноїорганізаціїнавчальногопроцесу.Підручники та зошити автора А.Г. МерзлякКожен вчительпідбирає арсенал методів та шляхівнавчання, враховуючиособистісніособливості та пізнавальніможливостішколярів. Методинавчанняповинні так гармонійнопоєднуватисяміж собою, щоб оптимально досягаласяєдністьміж словом, практичнимвиконанням ( дією) та наочністю. Це є основною умовоюефективноїорганізаціїнавчальногопроцесу.

Існуютьосновніметоди та формироботивчителя математики за різнимикритеріями:

1. За способом організаціїдіяльностівчителя та школярів – бесіда, самостійнапраця.

2. В залежностівідджерелазнань – вербальніметоди ( розповідьматеріалу, робота з опорою на підручники); наочні ( використання демонстративного матеріалу, таблиць); практичні ( робота в зошитах, на дошці, моделюваннягеометричнихфігуртощо).

3. За способами організаціїнавчальноїдіяльності – роз’яснювальний ( наданнявчителемінформації для усвідомлення та запам’ятовуванняучнями); відтворювальний ( виконанняучнямизавдання за зразком); пошуковий ( учнісаміповиннізнайти шлях до розв’язаннязадачі); проблемний ( дефіцитзнаньусвідомлюється через поставлену проблему); дослідницький ( творчадіяльністьучнів).

Зрозуміло, що навчальнийпроцес — це комбінація і креативнепоєднанняусіхзазначенихметодівроботи. Лише їх застосування у комплексіможезабезпечитивиконання поставлених завдань кожного уроку.

Ефективність та зваженістьметодівнавчаннязабезпечується також засобаминавчання, такими, як підручники, робочі зошити, посібники, наочні відео- та аудіоматеріали. Використаннясерійноїнавчальноїлітератури одного видавництва чи автора (Мерзляк А.Г., Якір М.С. та ін..) значно полегшуєпланування та структуруваннянавчальногопроцесу.

Ефективністьметодівнавчаннядосягаєтьсялише в тому випадку, коли вони мають на меті не тількиздобуттяучнямизнань, але й забезпечують загально-особистісний розвиток кожноїдитини; надаютьможливістьнавчання та розвитку учням з різнимипізнавальнимиможливостями; сприяютьформуванню високого рівнясвідомості, самостійності, розвитку морально-естетичних та вольових якостей; забезпечуютьзасвоєннязнань у системі та взаємозв’язку з іншимидисциплінами. Таким чином, здійснюючипідбір комплексу методівнавчання, вчитель повинен враховувативікові, індивідуальні та типологічніособливостіучнів, а також дотримуватися принципу комплексностіметодів та засобівнавчання.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Недавние записи - Полезное
Окт 17, 1 день назад

Центр изучения английского языка в Киеве

Центр изучения английского языка в КиевеАнглийский язык остается одним из самых популярных и распространенных в Мире. Большинство людей, стараются выучить английский, чтобы расширить свои возможности. Действительно, знание языка международного общения, позволяет найти лучшую работу, общаться с иностранцами, и просто, похвастать знаниями популярного иностранного языка. Хорошее интенсивное обучение предлагают курсы английского киев, тут преподавателями работают граждане Соединенных Штатов Америки. Это позволяет [...]

Окт 16, 2 дня назад

Как сервис ТВИЛ оказал помощь в поиске отеля в Бахчисарае

Как сервис ТВИЛ оказал помощь в поиске отеля в БахчисараеКак сервис ТВИЛ оказал помощь в поиске отеля в Бахчисарае Есть люди, которые отпускное время проводят в городе, иногда выезжая на дачу. Копаются в огороде, ловят рыбу, ходят в лес, жарят с друзьями-товарищами шашлыки. Такой отпуск — не мой вариант. Я всегда еду во время отпуска в тёплые края. Мне нужен тёплый песочек, солнышко, свежий [...]

Окт 16, 2 дня назад

Как правильно заселить аквариум?

Как правильно заселить аквариум?Аквариумистика – это одно из самых популярных хобби. Если вспомнить свое детство, практически каждый человек хотел завести в своем доме маленький уголок водного мира. Если купить и установить аквариум, этот вопрос можно реализовать практически. В реализации этого вопроса, открыты просто неограниченные возможности. Для начала нужно определиться с аквариумом для рыбок, решение этого вопроса будет зависеть [...]

Copy Protected by Chetans WP-Copyprotect.